Запалення в порожнині рота, механічні пошкодження щелепи, пухлини, а також уроджені та набуті деформації щелепно-лицевого апарату – все це привід звернутися до сфери хірургічної стоматології. Саме хірургічна стоматологія відповідає за лікування складних захворювань ротової порожнини та щелепно-лицевої області.

Збереження зуба за будь-яку ціну

Якщо ще 15-20 років тому при складному захворюванні зуб найчастіше видаляли, то сьогодні стоматологи докладають усіх зусиль до збереження зубів. Для цього в хід йдуть новітні технічні та наукові розробки, спрямовані на боротьбу з осередком захворювання та видалення безпосередньо запаленого вузла, а не самого зуба.
До заходів хірургічного характеру належать:

  • ампутація хворих на коріння;
  • видалення патогенних новоутворень у кісткових та м’яких тканинах;
  • коронко-радикулярні сепарації;
  • лікування пародонту.

Найбільш частим новоутворенням у ротовій порожнині є кореневі кісти. Сучасні методики лікування дозволяють прибрати пухлину разом із частиною кореня зуба (зазвичай проводять резекцію верхівки кореня). При цьому сам зуб залишається на своєму місці.

Ампутація хворого кореня зуба проводиться при неефективному консервативному лікуванні. Замість видалення зуба проводять випилювання кореня, акуратно видаляючи його. Нерідко зуб залишається функціональним за рахунок здорового коріння, що залишилося.

Будь-які заходи щодо лікування пародонту також відносяться до хірургічної стоматології. Звичайно, існують різні методики консервативного лікування пародонтозу та пародонтиту, проте на практиці багато з них виявляються слабоефективними та вимагають хірургічного втручання у тій чи іншій мірі. В даному випадку терапевтичне лікування зводиться до боротьби з інфекцією та перешкодою її поширення в інші органи та тканини. Хірургічна частина відповідає за механічне видалення зараженої і патологічно зміненої області. Все це створює сприятливі умови для повного лікування.

Імплантація – перспективний напрямок хірургії у стоматології

Уникнути подібних наслідків допомагає імплантація, а також супутні хірургічні операції. Нові методики операцій дозволяють підготувати місце під установку імплантату, сформувати відросток альвеолярного потрібного розміру і т.д. У запущених випадках підготовчі заходи можуть тривати до 4 місяців, проте заради якісно проведеної імплантації варто зачекати.

Сучасні клініки пропонують безліч методик імплантації. Найпоширенішими на сьогоднішній день є внутрішньокісткові імплантати, які закриваються зверху металокерамічними коронками, виготовленими за індивідуальними зліпками зубів пацієнта.

Імплантація зубів – це тривала та відповідальна операція. Ускладнення після вживлення штучного зуба трапляються дуже рідко. Проте, перед зверненням до лікаря поцікавтеся його кваліфікацією та наявністю сертифіката на право займатися цим видом діяльності. Пам’ятайте, що імплантація – тривалий процес, який може тривати до 1 року. Настройтесь на плідну роботу і нічого не бійтеся.